Siber Dağıtım

Şirketiniz Neden Yönetilen Bir Tespit ve Müdahale Planına Yatırım Yapmalı?

Günümüzün işletmeleri, sürekli gelişen, teşhis edilmesi zor ve savunması daha da karmaşık hale gelen bir siber tehdit salgınına yakalanmış durumda. Bu, birçok kuruluşun felaketi hafifletme ve kendi siber güvenlik duruşlarını iyileştirme umuduyla çeşitli güvenlik araçlarına ve sistemlerine yatırım yapmasına neden oldu. Sorun şu ki, birçok kuruluş günümüzün modern siber saldırılarıyla yeterince mücadele etmek için gereken güvenlik uzmanlığına veya bant genişliğine sahip değil ve bu, teşhis edilmemiş güvenlik açıkları nedeniyle önemli zararlara yol açabilir.

Bununla birlikte, kuruluşların sıkı uyum standartlarını karşılamalarını sağlarken, görev açısından kritik sistemlerini, ağlarını ve verilerini güvence altına almak için alabilecekleri proaktif önlemler vardır. İşletmenizde yönetilen algılama ve yanıt (MDR) dağıtmanın faydaları burada devreye girer.

MDR nedir?

MDR sistemleri, geleneksel güvenlik önlemlerinden çok daha proaktif bir koruma biçiminin habercisidir. Bir ağdaki olayları incelemek için gelişmiş analitik araçlardan yararlanırlar ve potansiyel olarak tehlikeli davranışları, ciddi bir ihlal veya saldırıya dönüşme şansı "önce" fark ederler.

Bu ek olay izleme katmanını şirket içi veya barındırılan güvenlik hizmetlerinin üzerine yerleştirmek, işletmelere çok daha eksiksiz, bütünsel bir tehdit önleme stratejisi sağlar. Tüm ağ uç noktalarında gelişmiş algılama ve yanıt sağlar ve bir güvenlik uzmanları ekibi tarafından 7 gün 24 saat desteklenir. MDR aşağıdaki bileşenlerden oluşur:

Proaktif tehdit tahmini

MDR Nasıl Çalışır?

MDR hizmetleri, potansiyel olarak tehlikeli davranışları tanımak için yapay zeka destekli teknolojileri kullanarak tüm etkinlikleri izlemek için çeşitli sistem ve ağ sensörleri kullanır. SIEM (güvenlik bilgileri ve olay yönetimi) çözümleriyle birlikte MDR hizmetleri, sistemler veya ağlar potansiyel olarak tehlikeye girdiğinde güvenlik yöneticilerini proaktif olarak uyarmak için önceden tanımlanmış kuralları kullanırken en son bilinen saldırı yöntemlerini tanımlamak üzere özelleştirilebilir.

İşletmeniz Neden MDR'yi Düşünmeli?

Siber tehditler hem sıklıkta hem de karmaşıklıkta artıyor ve kuruluşların risklerini azaltırken proaktif kalmaları gerekiyor. Ancak, güvenlik her şirket için her zaman birincil endişe kaynağı olsa da, kuruluşların dikkatlerini işlerini büyütmeye ve sürdürmeye odaklamaları gerekir. MDR, kuruluşlara işlerinin diğer kritik görev alanlarına odaklanma yeteneği sağlarken, isteğe bağlı güvenlik ekipleri gelişmiş algılama ve yanıtı bir hizmet olarak yönetir.

MDR'yi kullanarak, kuruluşunuz aşağıdaki avantajlardan yararlanabilir:

Yönetmelik uyumluluk politikaları ve standartları

Comodo MDR , gelişmiş yazılım ve hizmetlerden oluşan ve sofistike ve kullanıcı dostu bir barındırılan platform üzerine kurulmuş, tamamen yönetilen bir siber güvenlik çözümüdür. 7 gün 24 saat hizmet veren özel bir güvenlik ekibi, sürekli günlük analizi ve sürekli ve sağlam tehdit izleme ve otomatik sınırlama ile Comodo MDR, ölçeklenirken işletmenizi korumak için ihtiyaç duyduğunuz proaktif siber güvenlik çözümünü sağlayabilir.

Projelerinize hayat katmak için hazırız!

Siz üretin, biz sizin yerinize satış kanalı kurar ve bayi ağını yönetiriz. 15 yılı aşkın süredir sektörel tecrübesi ile alanında uzman bir ekip ile tanışmaya hazır mısınız?